Beskydská Brána

TURISTICKÁ OBLAST

BYDLENÍ V PŘÍRODĚ

OSTRAVICE – IDEÁLNÍ MÍSTO K ŽIVOTU

Lokalita je hojně navštěvovaná turisty, což svědčí o její atraktivitě. Nedaleká obec Ostravice se rozkládá v údolí stejnojmenné horské řeky Ostravice, která zde vytváří dlouhé, do krajiny široce rozevřené údolí, které se ve své horní části prudce zvedá k vrcholům Lysé hory a Smrku. Masiv těchto hor je nepravidelně členitý se středně skloněnými a příkrými svahy a nepravidelnými hřbety. Celá oblast je rozbrázděna hustou sítí bystřin a potůčků. 

Ostravice – 2 km

Čeladná – 9 km

Přehrada Šance – 6 km

KRAJ PETRA BEZRUČE

GENIUS LOCI

V naší lokalitě žil a tvořil i známý básník Petr Bezruč. Jeho letní srub stojí na sousedním pozemku hned vedle projektu Beskydská brána. Petr Bezruč zakoupil společně se svým přítelem, básníkem Otakarem Bystřinou. Bezručovi se místo líbilo hlavně proto, že nedaleko domu tekla řeka Ostravice. Bezruč miloval vodu a nikdy neodolal příležitosti se v ledové řece vykoupat. Básníci si vybudovali ze starého fojtství letovisko.

Srub Petra Bezruče v Ostravici zachovává autentickou atmosféru srubu z doby, kdy v něm Petr Bezruč pobýval a představuje tak jedinečnou památku na světově uznávaného básníka.

POPTÁVKA

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Check Box