Beskydská Brána

MÍSTO PRO ŽIVOT

OBČANSKÁ VYBAVENOST

V Ostravici a jejím blízkém okolí naleznete vše, co potřebujete. Je zde mnoho obchodů: samoobsluha COOP, večerka, obchod pro kutily, servis a prodej kol a lyží. V případě potřeby můžete navštívit jednu z mnoha výborných restaurací, nebo domácí pivovar.

Pro potřeby obyvatel je zde obecní úřad, pošta, knihovna či bankomat. Děti mohou navštěvovat místní mateřskou a základní školu.

V obci má svou ordinaci také praktický lékař. Širší občanská vybavenost je dostupná v dojezdové vzdálenosti ve Frýdlantu nad Ostravicí, Frýdku-Místku nebo v Ostravě.

Obchod – 2,2 km

Restaurace – 0,6 km

Základní škola – 2,1 km

Poliklinika – 5,5 km

Nákupní centrum – 16 km

KAM ZA NÁKUPY

OC FRÝDA, FRÝDEK-MÍSTEK

Obchodní centrum Frýda se nachází pouhých 15 minut dojezdové vzdálenosti od rezidence. V obchodním centru je k nalezení veškerý potřebný sortiment, jako jsou například domácí potřeby, galanterie, prodej oblečení a bot, drogerie, prodej knih, sportovního vybavení nebo elektroniky.

Za dalšími nákupy je pak možné vyrazit do Ostravy, kde se nacházejí obchodní centra Forum Nová Karolina, Avion Shopping park a FUTURUM.

KULTURA A ZÁBAVA

OSTRAVICE ŽIJE

Na Ostravici se každoročně koná Beskydské hudební léto, festival na kterém vystupují známí čeští umělci nebo kapely. Mnoho dalších koncertů a kulturních akcí běží po celý rok.

Kulturní centrum naleznete v nedalekém Frýdlantu nad Ostravicí, divadla a kina pak ve Frýdku-Místku a v Ostravě.

RESTAURACE A KAVÁRNY

OCHUTNEJTE BESKYDSKÉ SPECIALITY I VÝBĚROVOU KÁVU

Blízko rezidence se nachází rodinná kavárna PePe bakery coffee s výběrovou kávou i domácími dezerty a restaurace U Tkáčů.

Na obědy, večeři nebo posezení s přáteli můžete vyrazit do centra Ostravice do místního pivovaru, nebo do výborné restaurace Hotelu FREUD. V centru obce má svou kavárnu také síť CØKAFE.

POPTÁVKA

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Check Box